glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

przyprawniki
Dom

Przyprawniki, czyli jak łatwo przechowywać sól i pieprz w kuchni?

Pasjonujesz się gotowaniem i lubisz zapraszać gości na obiady? Zapewne doskonale wiesz, jak istotna jest kwestia wyboru przyprawników, w których zgromadzisz składniki niezbędne do uzyskania właściwego smaku. Absolutną podstawą w każdej kuchni jest sól i pieprz. Jednak klasyczne pojemniki na te przyprawy nie są już modne. Liczy się ich stylowy wygląd, zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach. Sprawdź, jak przechowywać sól i pieprz.

Przechowywanie soli i pieprzu — klasyczne rozwiązania

Standardowe przyprawniki kuchenne wykonuje się ze szkła. Nie musi to jednak oznaczać  klasycznych elementów wykorzystywanych przez lata w aranżacjach kuchennych. Obecnie szklane pojemniki na sól i pieprz dostępne są w wielu wielkościach i różnych wzorach. Szeroki wybór sprawia, że możesz postawić na produkt, który podoba Ci się najbardziej i pasuje do stylu Twojej kuchni. Co więcej, szkło jest materiałem, który gwarantuje proste czyszczenie. Jest ono również bardzo higieniczne.

Przyprawniki, które wykonuje się z grubego szkła, są bardzo wytrzymałe i odporne na większość uszkodzeń. Połączenie szklanych elementów na sól i pieprz np. ze stalą nierdzewną oraz drewnem, to z kolei bardzo ciekawy design. Takie elementy będą nie tylko funkcjonalne, dla stołu to prawdziwa ozdoba, która wpływa na jego walory estetyczne. Współcześnie najczęściej elementy szklane łączy się z:

  • wysokiej jakości stalą nierdzewną,
  • drewnem,
  • tworzywem sztucznym.

– W ostatnich latach można zauważyć, że szczególnie cenione są przyprawniki, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale dodatkowo bardzo ciekawie się prezentują. Szklane produkty są znacznie mniej popularne niż jeszcze kilka lat temu i wykorzystuje się je sporadycznie. Obecnie prym wiodą elementy wykonane z porcelany oraz bambusa lub całkowicie minimalistyczne z metalu – zauważa specjalista sklepu Porcelana24.pl.

Jak przechowywać przyprawy wygodnie i stylowo?

Nowoczesne przyprawniki na sól i pieprz mają wiele zalet. Są nie tylko wygodne, ale także charakteryzują się ciekawym designem. Coraz częściej wybierane są produkty wykonane z porcelany z elementami drewna – bardzo często stosuje się bambus. Porcelana w delikatnym kremowym kolorze nadaje takiemu zestawowi elegancji. Osoby, które cenią sobie minimalizm, mogą postawić na przyprawniki ze stali nierdzewnej. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając przyprawniki na sól i pieprz?

Dostępność przyprawników różniących się materiałem wykonania, czy stylistyką sprawia, że ich wybór wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Czym zatem kierować się przy ich zakupie? Warto dopasować je do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia. Powinny stanowić dopełnienie wnętrza lub zastawy. Bardzo często zdarza się, że pojemniczki na pieprz i sól są elementami większego zestawu, w którym znajdują się też dodatkowe naczynia na ocet, czy magii. Te cieszą się największą popularnością.