glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

bańka chińska efekty
Zdrowie

Bańki chińskie – efekty, wskazania i przeciwwskazania

Bańki chińskie znane są od 3 tysięcy lat. Od pewnego czasu masaż bańkami chińskimi jest coraz bardziej popularny również u nas. Można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Co trzeba wiedzieć, nim udamy się na masaż bańkami chińskimi?

Bańki chińskie – co to jest?

Bańki chińskie to odmiana baniek próżniowych, która zasysają skórę oraz tkanki. Są one wykonane z sylikonu lub gumy. Czasami można się również spotkać z bańkami wykonanymi ze szkła lub bambusa, są one jednak rzadziej używane.

Masaż bańkami chińskimi stosowany był w medycynie ludowej. Najczęściej leczono nim przeziębienia, grypę, ból mięśni lub kręgosłupa. Dziś są wykorzystywane znacznie szerzej. Przyjęły się w dermatologii, gdzie pomagają leczyć cellulit, rozstępy czy otyłość brzuszną.

Masaż bańkami chińskimi zaleca się zacząć od najmniejszych baniek. Stopniowo, z każdym zabiegiem, należy zwiększać ich rozmiar. Trzeba pamiętać, że masaż może być bolesny dlatego ważne jest wcześniejsze przygotowanie ciała.

Skóra przed masażem powinna być oczyszczona i osuszona. Na ciało nakłada się olejek nawilżający. Bańki wcześniej podgrzewa się w ciepłej wodzie. Nakładając je na ciało należy posuwistymi, kolistymi ruchami kierować się w stronę serca. Zabieg powinien trwać około 20 minut.

Przed pierwszymi masażami warto wcześniej wykonać masaż ręczny. Dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny.

Bańka chińska efekty

Masaż bańkami chińskimi jest bardzo popularny i skuteczny w walce o piękną skórę. Często jest również wykorzystywany do usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Masaż bańkami chińskimi wykonywany jest na większych partiach ciała, ale również można wykonać masaż twarzy. Koniecznie jednak należy unikać wewnętrznej strony ud oraz ramion. W tej części ciała stawianie baniek może okazać się wyjątkowo bolesne.

Bańka chińska efekty to przede wszystkim usunięcie toksyn z organizmu, poprawia się również krążenie krwi oraz wspomagane są procesy przemiany materii. Stawianie baniek chińskich pomaga przywrócić skórze blask i sprężystość. Sylwetka staje się wymodelowana, a ciało jędrne. Skóra jest zaróżowiona. Zwiększa swoją podatność na przyjmowanie kosmetyków, dzięki temu preparaty antycellulitowe mają większe pole do działania.

Bańka chińska efekty to również zmniejszenie wydzielania sebum. Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, zaskórniki znikają lub w widoczny sposób zmniejsza się ich ilość.

Bańki chińskie są również wykorzystywane w walce z przeziębieniem czy w walce z chorobami układu oddechowego. Sprawdzają się również przy leczeniu astmy.

Warto również pamiętać, że masaż bańkami chińskimi relaksuje, poprawia ukrwienie i rozgrzewa. Banka chińska efekty to również podniesienie odporności organizmu.

Bańki chińskie – przeciwwskazania

Bańki chińskie, jak każda inna terapia, mają swoje przeciwwskazania. Nie powinny stosować ich osoby, które mają gorączkę nieznanego pochodzenia, hemofilię, walczą z chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi.

Przeciwwskazaniem są również choroby skóry. Baniek powinny unikać osoby, które mają żylaki, a nawet cerę naczynkową. Z masażem powinny wstrzymać się kobiety, które są w ciąży lub mają właśnie miesiączkę.

Masaż bańkami chińskimi nie jest również wskazany dla osób, które borykają się z chorobami serca, padaczką czy stwardnieniem rozsianym.

Niewskazane jest również wykonywanie masażu bańkami chińskimi u dzieci poniżej 12 roku życia. Ciało dziecka jest bardzo delikatne, a masaż, szczególnie w początkowej fazie, może być bardzo bolesny. Trzeba również pamiętać, że po masażu bankami chińskimi pozostają ślady w postaci krwiaków.