glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle Zakupy

Lodówka podblatowa a jej funkcje i przeznaczenie

Lodówka podblatowa to urządzenie niewielkich rozmiarów, które nie odbiega jakością od innych chłodziarek. Zapewnia ona doskonałe chłodzenie a także mrożenie. Można ją wstawić pod blat bądź zamontować w zabudowę.

Lodówka pod blat, wybór, kupno oraz jej przeznaczenie

Lodówka montowana pod blat to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które prowadzą jedno bądź dwuosobowe gospodarstwo domowe. Ponadto stanowi ona dobrą propozycję dla takich osób, dla których gotowanie jest przykrą koniecznością. W związku z tym nie mają oni potrzeby posiadania dużych ilości zapasów.
Lodówki podblatowe idealnie sprawdzają się w małych kuchniach, a także aneksach kuchennych. Bardzo często wybierane są również przez właścicieli hoteli bądź pensjonatów. Służą one tam, jako wyposażenie do pokoi dla gości.
Za lodówki podblatowe uznaje się także zwykłe lodówki wolnostojące. Wystarczy, że odkręci się w nich górną część, by można było zamontować je do blatu. Można też znaleźć w poszczególnych sklepach lodówki podblatowe, które są przeznaczone tylko do zabudowy.

Chłodziarka podblatowa a jej wymiary i energooszczędność

Urządzenia te są na rynku dostępne o odpowiednich parametrach. Wysokość ich wynosi od 51 do 85 centymetrów. Z kolei pojemność tego sprzętu waha się w granicach od 40 do nawet 130 litrów. Jeżeli lodówka taka jest dodatkowo wyposażona w zamrażalnik, stanowi on jej wewnętrzną część i otwiera się jego za pomocą małych drzwi. Zwykle znajduje się on na górze. Jego pojemność jest bardzo mała, bo tylko od 11 do 18 litrów.
Lodówkę podblatową jak wszystkie nowoczesne sprzęty AGD można kupić w wersji energooszczędnej. Jej klasa energetyczna oznaczona jest na doklejonej etykiecie, którą dołącza się do każdej nowej lodówki. Najwyższej klasy urządzenia chłodnicze posiadają rodzaj zużycia energii oznaczone symbolem A+++.

Wentylacja oraz funkcjonalność chłodziarki podblatowej

Aby zapewnić odpowiednią wentylację lodówce podblatowej, warto pamiętać o tym, że wymaga ona więcej przestrzeni. Dlatego warto od góry, dołu oraz po bokach zostawić tyle miejsca, aby zapewnić jej więcej powierzchni na przepływ powietrza. Dzięki temu będzie możliwość lepszego chłodzenia.
Chłodziarka podblatowa ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie jest tak dobrze wyposażona, jak większe modele. Warto jednak wiedzieć na jakie funkcje można liczyć w tym urządzeniu. Najczęściej występującymi udogodnieniami w tej lodówce jest: oświetlenie ledowe, zmiana kierunku otwierania drzwi, automatyczne odszranianie, No Frost – dzięki któremu nie trzeba rozmrażać lodówki oraz uszczelka antybakteryjna.

Wśród wielu dostępnych na rynku chłodziarek podblatowych nie zabraknie takich, które potrafią przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.