glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

krosty na głowie
Lifestyle

Krosty na skórze głowy

Krosty na skórze głowy mogą być oznaką problemów mniej lub bardziej poważnych. Wtedy gdy pojawią się pierwsze wypryski, należy jak najszybciej udać się do lekarza dermatologa.

Przyczyny powstawania

Często krosty na skórze głowy są odkrywane przypadkiem podczas kąpieli, mycia głowy czy też podczas wizyty u fryzjera. Przyczyn powstawania krost jest bardzo dużo. Często krosty występują, wtedy gdy skóra głowy jest nadmiernie przetłuszczona, swędzi, a także pojawia się łupież. Mechanizm pojawiania się krost na głowie jest tożsamy z powstawaniem krost na cerze. Na skórze zbiera się dużo sebum, które blokuje ujścia kanalików, co prowadzi do namnażania się bakterii oraz pojawieniem się tzw. pryszczy. Krosty na głowie dobrze się maskują między włosami, dlatego też trudno jest je wykryć. Jeśli jednak wystąpi ból oraz swędzenie to problem ten uprzykrza życie. Do głównych przyczyn powstawania krost zaliczyć można przetłuszczanie się skóry głowy w wyniku nieodpowiedniej lub nieregularnej higieny. Równie szkodliwe okazać może się stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Bardzo groźne okazać mogą się wypryski powstałe w wyniku infekcji bakteryjnych lub grzybiczych.

Jak usunąć krosty?

Znając przyczynę powstawania krost na głowie, należy wiedzieć jak je usuwać. Najważniejsza jest pielęgnacja, która zależna jest od przyczyn powstawania wyprysków. Jeśli okaże się, że kosmetyki oraz preparaty nie są skuteczne, należy je szybko zmienić na nowe. Często to właśnie kosmetyki, a raczej zawarte w nich substancje mogą szkodzić i wywoływać wzmożony łojotok, który jest główną przyczyną powstawania krost na głowie. Kompleksowa pielęgnacja przeciwtrądzikowa może okazać się zbawienna. Warto korzystać z peelingów, które regularnie należy wcierać w skórę głowy. Złuszczenie wierzchniej warstwy głowy w celu usunięcia martwego naskórka to rozwiązanie, które przynieść może zamierzone efekty. Specjaliści zalecają stosowanie peelingów przynajmniej dwa razy w tygodniu. Regularne mycie głowy, szamponami wysokiej jakości również może mieć pozytywny wpływ na poprawę wyglądu skóry głowy.

Jakie środki wybierać?

Warto pamiętać o tym, że należy nabywać kosmetyki wysokiej jakości, ponieważ gwarantuje to pewność, że skóra będzie miała kontakt z substancjami bezpiecznymi. Jeśli stosowanie środków czyszczących i pielęgnacyjnych dostępnych w drogeriach nie pomoże, to należy jak najszybciej udać się do dermatologa na badanie, w którego czasie lekarz zdiagnozuje chorobę, która być może zaatakowała nasz organizm. Krosty na skórze głowy to problem, który dotyka osoby w każdym wieku, niezależnie od płci. Nie jest więc to powód do wstydu, ponieważ wiele osób ma również taki problem. Właściwa pielęgnacja i stosowanie odpowiednich preparatów na pewno przyczyni się do poprawy wyglądu skóry, która często narażona jest na działanie czynników pogarszających jej stan. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna powstawania brzydko wyglądających wyprysków, można być pewnym tego, że dzięki osiągnięciom dzisiejszej nauki medycznej możliwe będzie pozbycie się ich.