glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle

Czym jest woda księżycowa?

Woda księżycowa od wieków używana jest w medycynie niekonwencjonalnej oraz wszelkiego rodzaju rytuałach. Warto wiedzieć, jakie właściwości niesie za sobą ten specyfik.

Skąd brać wodę księżycową?

Woda księżycowa to specyficzna substancja, którą otrzymać można poprzez pewnego rodzaju rytuał, który musi mieć miejsce, wtedy gdy księżyc jest w pełni. Eliksir ten jest po prostu wodą, którą należy pozostawić od zachodu do wschodu słońca. Po co się to robi? Dzięki temu zabiegowi woda ta jest cały czas wystawiona na blask księżyca.

Eksperci z dziedziny medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej mają podzielone zdania co do tego, czy woda księżycowa wykonana nie w czasie pełni również ma magiczne właściwości. Wielu z nich uważa, że tylko taka, którą tworzy się w czasie pełni, ma prawdziwie oczyszczające właściwości, ponieważ wtedy siła księżyca jest najmocniejsza, co pozwala naładować wodę magiczną mocą. Woda taka używana jest do wszelkich zabiegów przywracających młodość, zdrowie oraz piękno. Co więcej, dzięki niej można zamienić zwykłe przedmioty w coś magicznego, naładowanego energią.

Magiczne właściwości

Stosowanie tej wody wiąże się z wykonaniem rytualnych kąpieli, po to, aby substancja ta mogła zadziałać w stu procentach. Można dodawać ją do naparów zdrowotnych w celu wypicia jej. Pita woda księżycowa dostarcza organizmowi nienamacalnej energii, która wzmacnia ciało. Oczywiście woda ta nie musi być tylko spożywana. Używa się jej też do spryskiwania amuletów oraz innych rzeczy w celu nadania im magicznych właściwości.

W dawnych wiekach wierzono, że woda taka to eliksir typowo kobiecy, ponieważ jak wiadomo, księżyc utożsamiany jest z płcią piękną. Stąd też używana kiedyś nazwa księżyca, czyli Luna. Kobiety piły ją rano przez cały miesiąc od pełni do pełni. Robiono to po to, aby zwiększyć siły witalne organizmu oraz oczyścić organizm ze złych pierwiastków. Moc kosmosu miała oczyszczać, odmładzać oraz zwiększać płodność. Obecnie ludzie coraz chętniej sięgają po różne patenty naszych przodków, stąd właśnie zwiększone zainteresowanie tego typu ciekawostkami.

Jak zrobić wodę księżycową?

Woda księżycowa nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz przygotowania. Jedyne co jest potrzebne to jakieś naczynie, do którego wlewa się czystą wodę oraz oczywiście odpowiedni termin, ponieważ tak jak zostało wcześniej wspomniane, substancja ta wymaga tworzenia jej w czasie pełni. Jeśli chodzi o naczynie, to zaleca się takie, które jest wykonane z naturalnych materiałów. Może to być naczynie szklane o pojemności według uznania osoby wykonującej rytuał.

Nasi przodkowie używali wody czystej ze studni, jednakże możliwe jest też użycie cieczy z kranu czy kupowanej w butelkach. Naczynie z wodą należy umieścić na zewnątrz np. w ogrodzie czy na balkonie w miejscu, które jest oświetlone łuną księżyca. Pojemnik zostawia się na całą noc po to, aby woda nabrała jak najwięcej właściwości. Naczynie, w którym znajduje się woda, należy zabrać rano z dworu i można przechowywać je w lodówce po to, aby woda była świeża. Zaleca się spożywanie niewielkiej ilości cieczy co jakiś czas.