glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle Praca Zakupy

Jak wymienić kran w kuchni, aby woda z niego nie ciekła?

Cieknąca z kranu woda to przypadłość z którą boryka się bardzo często mnóstwo gospodarzy mieszkań. Jest ona dokuczliwa przede wszystkim w nocy, gdy spadające kropelki wody nieustannie bębnią o zlewozmywak. Nieustannie sącząca się woda może także przyczynić się do powstania nieestetycznych plam na zlewozmywaku. Usterkę ta warto zatem czym prędzej usunąć. Jak wymienić kran w kuchni, aby być w pełni zadowolonym z efektu końcowego?

Jak skutecznie zidentyfikować usterkę?

Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek prac warto zawsze dobrze upewnić się skąd cieknie woda. Wycieki wody z kranu mogą bowiem być spowodowane uszkodzeniem wylewki, dławicy lub głowicy.

Do awarii bardzo często dochodzi także z powodu zużycia się poszczególnych uszczelek wewnątrz baterii. W takiej sytuacji nie trzeba od razu wymieniać całej baterii, a usterkę tę można przy odrobinie umiejętności hydraulicznych usunąć samodzielnie.

Gdy woda z kranu cieknie mimo tego, że kurki są mocno dokręcone to wówczas źródłem problemu może być głowica. Borykając się z cieknącą wodą z kranu warto nie czekać i czym prędzej usunąć usterkę.

Jak przygotować się do wymiany baterii?

Każdy majster, który podejmuje się samodzielnej naprawy baterii kuchennej powinien zawsze pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac zakręcić dopływ wody, bowiem w przeciwnym razie można doprowadzić do zalania mieszkania.

Kolejną, istotną czynnością jest przygotowanie odpowiednich narzędzi. Z pewnością bardzo przydatne podczas naprawy baterii okażą się płaskie klucze, klucz imbusowy 2,5, klucz nastawny typu żabka, śrubokręt płaski, kombinerki oraz niewielki nożyk.

Jak poprawnie wymienić kran kuchenny?

Sposób wymiany kranu jest zależny przede wszystkim od tego czy jest on montowany w ścianie czy w zlewozmywaku. W sytuacji gdy bateria jest zamontowana do ściany, wówczas wymiana polega na wykręceniu obu nakrętek baterii. Czynność tę można z powodzeniem wykonać używając do tego celu klucza płaskiego rozmiar – 30 lub klucza do rur, typu żabka. Trzeba zawsze pamiętać o tym, aby obie śruby odkręcać symetrycznie, a więc po kilka obrotów kluczem na każdą stronę.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie nowej baterii. Podczas jej zakupu należy zawsze zwrócić szczególną uwagę na to czy odległość wylewki od ściany jest taka sama, jak we wcześniejszym modelu. Podczas montowania nowej baterii należy dokręcić ją równomiernie z obu stron. Wymiana kranu to prosta czynność z którą można uporać się bez pomocy fachowca.