glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

woda lawendowa
Lifestyle

Woda lawendowa i jej zastosowanie

Woda lawendowa to środek, który coraz częściej wykorzystywany jest w kosmetyce. Wszystko dlatego, że wykazuje ona naprawdę wiele zbawiennych dla ludzkiego zdrowia właściwości. Z pewnością warto mieć ją w swoim domu, by wypróbować jej działanie.

Woda lawendowa a trądzik

Każda osoba, która boryka się z problemem cery trądzikowej, powinna regularnie stosować wodę lawendową. Wystarczy nasączyć nią płatek kosmetyczny i regularnie przecierać skórę. Wody lawendowej nie trzeba spłukiwać ze skóry.

Lawenda wykazuje działanie łagodzące – nie tylko koi zmiany, które już pojawiły się na skórze, ale także zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych. Osoby, które borykają się z bardzo zaawansowanym trądzikiem, mogą skorzystać z wody lawendowej w sprayu. W ten sposób można szybko i wygodnie spryskiwać twarz nawet kilka razy dziennie. Warto wspomnieć o tym, że woda lawendowa doskonale nadaje się dla alergików, jest całkowicie naturalnym produktem, w 100% bezpiecznym dla skóry.

Czym jest organiczna woda lawendowa?

Woda lawendowa, która zawiera w sobie duże ilości olejku lawendowego, nazywana jest także wodą organiczną. Uzyskuje się ją w procesie destylacji organicznego olejku lawendowego. Wykazuje ona silne właściwości przeciwzapalne i przeciwzakaźne. Jeśli chodzi o skórę, to działa matująco, a także zapobiega powstawaniu różnego rodzaju niedoskonałości. Z jej dobroczynnego działania mogą także skorzystać te osoby, które borykają się ze zmęczoną, matową cerą – regularne stosowanie wody lawendowej szybko przywróci jej blask.

Organiczna woda lawendowa nie posiada w swoim składzie żadnych sztucznych substancji. Dzięki temu jest ona neutralna dla ludzkiej skóry, nie posiada właściwości drażniących i alergizujących.

Czy wodę lawendową można przygotować samodzielnie?

Osoby, które zastanawiają się, gdzie można kupić dobrej jakości wodę lawendową, powinny zajrzeć do apteki bądź też drogerii. Aby mieć pewność, że w wodzie lawendowej nie będzie żadnych podejrzanych substancji, można przygotować ją we własnym domu. Wystarczy kwiaty lawendy zalać wrzątkiem i przecedzić w kawiarce. Domową wodę lawendową można przelać do buteleczki ze spryskiwaczem, co znacznie ułatwi jej dozowanie. Może ona służyć jako mgiełka do ciała bądź też do twarzy.

woda lawendowa

Liczne właściwości wody lawendowej

Woda lawendowa doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku trądziku. Wspomaga leczenie oparzeń, ran oraz wrzodów. Warto także stosować ją przy dolegliwościach bólowych. Wykazuje też silne działanie łagodzące w przypadku ugryzień przez owady.

Co ciekawe, wyniki badań jednoznacznie pokazują, że wcieranie w skórę głowy olejku lawendowego może zahamować proces łysienia. Te same badania udowodniły, że stosowanie wody lawendowej przyspiesza wzrost włosów. Dlatego też osoby, które borykają się z cienkimi, łamliwym i krótkimi włosami, powinny regularnie spryskiwać skórę głowy wodą lawendową..

Co ciekawe, woda lawendowa może być stosowana nie tylko jako kosmetyk – bez żadnego zagrożenia dla zdrowia można ją także pić.