glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

zabieg na cellulit
Zdrowie

Zabieg na cellulit – co jest skuteczne?

Zabiegi na cellulit w ostatnim czasie są niezwykle popularne wśród pań. Coraz więcej bowiem kobiet zmaga się z pomarańczową skórką, którą jak się okazuje w praktyce bardzo ciężko usunąć domowymi sposobami. Gdzie więc się udać, by zniwelować cellulit? Jaki zabieg na cellulit jest obecnie najbardziej popularny wśród pań? Odpowiedź poniżej.

Zwalczanie cellulitu domowymi sposobami

Mnóstwo kobiet zaczyna walkę z cellulitem w zaciszu własnego domu. W dobrych drogeriach oraz w aptekach nie brakuje bowiem kremów, balsamów i żeli, które mają na celu walkę z pomarańczową skórką. Trzeba przyznać, że wiele z nich jest naprawdę skutecznych jeżeli chodzi o słabo widoczny cellulit lub zapobieganie jego powstawaniu. Niektóre kremy i balsamy poradzą sobie świetnie z cellulitem na udach, brzuchu, pośladach już nawet w kilka tygodni.

Profesjonalne zabiegi na cellulit

Kobiety, których drażni wygląd własnej skóry, zazwyczaj szukają profesjonalnych zabiegów w doskonałych klinikach medycyny estetycznej. Dzięki fachowej aparaturze i doświadczeniu lekarzy można obecnie zdziałać prawdziwe cuda. Mnóstwo pań, które przez wiele lat walczyło z cellulitem, w końcu poczuło ulgę, gdyż tego typu zabiegi dają naprawdę świetne rezultaty. Jedynym mankamentem jest ich cena. Przeważnie trzeba za nie zapłacić od 1000 zł do nawet 3000 zł (za kilka serii).

Jakie zabiegi są najpopularniejsze wśród pań?

Zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety pragną walczyć z nieestetyczną skórą, na której gromadzi się cellulit. W klinikach medycyny estetycznej można znaleźć coraz częściej wiele różnorodnych zabiegów, które mają na celu nie tylko zredukowanie cellulitu, ale również wygładzenie i ujędrnienie skóry. Takie kompleksowe działania przyczyniają się do tego, że skóra znów wygląda młodo, świeżo i promiennie. Warte uwagi są więc zabiegi, które wykorzystują do zwalczania pomarańczowej skórki mikrofale. Trzeba przyznać, iż ta metoda jest bardzo efektywna, gdyż wspomniane wyżej mikrofale docierają bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, rozbijając ją. Ten zabieg polecają lekarze swoim pacjentkom na różnym etapie walki z cellulitem. Sprawdza się on bowiem zarówno u pań, u których cellulit dopiero co się pojawił, jak i u tych kobiet, które z pomarańczową skórką walczą już od wielu lat.
Kolejny zabieg zwany często przez fachowców „Venus Legacy” także bardzo często wybierany jest przez klientki. Ogromną zaletą jego jest to, że panie nie muszą przechodzić żadnej rekonwalescencji po redukcji tkanki tłuszczowej tą metodą. Jest on bezinwazyjny i bezbolesny, dlatego też można go wykonać w przysłowiowej przerwie na lunch. Kolejny zabieg warty uwagi to karboksyterapia. Zabieg ten polega na działaniu na cellulit przy pomocy specjalnego urządzenia, który wykorzystuje właściwości dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla wprowadzany jest do tkanki tłuszczowej, gdyż ma za zadanie rozpuścić ją i zniwelować jej powstawanie w przyszłości. Trzeba przyznać, iż efekt tego zabiegu jest naprawdę oszałamiający i wiele pań jest zachwyconych tym, jak wygląda ich skóra. Cena jednak skutecznie zniechęcić do tego, by poddać się tej terapii. Przeważnie w dobrych klinikach trzeba zapłacić za karboksyterapię nawet kilka tysięcy złotych. Wiele klinik medycyny estetycznej reklamuje zabieg ICOONE. Dzięki niemu można walczyć z cellulitem przy pomocy podciśnienia, który wykonuje na skórze pacjentki specjalny, wielowymiarowy masaż. Urządzenie to jest bardzo skuteczne, wpływa bowiem nie tylko na samą skórkę pomarańczową, ale również na przemianę materii oraz na metabolizm pacjentki, powodując, że w organizmie nie będą powstawał złogi tłuszczu.