glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Sprzęt do rehabilitacji
Zdrowie

Sprzęt do rehabilitacji – warto wypożyczać? Czy może zakupić?

Wypadki chodzą po ludziach. Każdy człowiek może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował zaawansowanych sprzętów, aby powrócić do normalnego funkcjonowania. Idealnie dla tej osoby sprawdzą się Sprzęty rehabilitacyjne, które przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych stale lub czasowo, oraz dla pacjentów po różnych urazach lub zabiegach ortopedycznych. Jednym z najważniejszych sprzętów medycznych jest łóżko rehabilitacyjne. Korzystać powinni z niego osoby, wymagające tymczasowej lub długotrwałej rehabilitacji, która mogła wystąpić z różnych powodów np. choroby, wypadki, przebyte operacje. Dzięki jego funkcją pacjent może wstawać, siadać oraz zmieniać pozycje, co znacznie ułatwia proces leczenia.

Sprzęt do rehabilitacji – Zakup nowego sprzętu czy używanego?

Jeśli człowiek będzie potrzebował sprzętu medycznego na długi okres czasu, warto jest, aby zakupił nowe urządzenie. Najczęściej będzie to rozwiązanie dla osób, które potrzebują kilkanaście miesięcy ciągłej rehabilitacji. Decyzja o zakupie takiego sprzętu nie wymaga dużego wkładu własnego, dlatego jest ona bardzo opłacalna. W Polsce istnieje dużo sklepów medycznych zapewniających wysokiej jakości akcesoria do rehabilitacji, które zawsze zapewniają gwarancje oraz nawet po jej upływie, możliwość oddania urządzenia do przeglądu technicznego. W przypadku długotrwałej rehabilitacji wypożyczanie nie ma żadnego sensu, ponieważ dostanie się sprzęt używany, co oznacza, że będzie on w gorszym stanie od nowego, oraz będzie trzeba płacić określoną kwotę co miesiąc, wraz z kaucją co kompletnie się nie opłaca na taki okres czasu. Gdy pacjent wymaga tymczasowego leczenia, i niezbędne jest zainstalowanie określonych urządzeń w jego domu np. łóżka rehabilitacyjnego, warto zakupić sprzęt używany, ponieważ koszty nowego łóżka będą zbyt wysokie na tak krótki okres leczenia. Cena używanego łóżka będzie wynosić od 500 do 600 złotych, co zdecydowanie bardziej opłaca się od wypożyczania, które będzie wynosić około 150 złotych miesięcznie, wraz z kaucją liczącą kilkaset złotych. 

Wypożyczenie

Dzięki szpitalom specjalistycznym, ośrodkom rehabilitacji oraz poradnią, człowiek jest w stanie wypożyczyć sprzęt medyczny. Istnieją także punkty, które samodzielnie zajmują się wypożyczaniem takich urządzeń. Dobrym przykładem takiego obiektu jest np. wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnychktóra oferuje szerokie usługi w wyborze odpowiedniego łóżka medycznego i również wykonuje wszystkie niezbędne naprawy, w razie występowania jakichkolwiek usterek. Ceny w takich punktach, nie cieszą się jednak zbyt wielką popularnością, są szczególnie uciążliwe dla ludzi, którzy nie posiadają zbyt dużego kapitału finansowego. Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, jest opłacalne tylko w wypadku, gdy bierzemy jakieś urządzenie na krótki okres czasu. Zanim zakupi się określony sprzęt, zawsze można go wynająć na krótką metę, aby zapoznać się z nim bliżej i nauczyć się z niego korzystać, co pozwoli człowiekowi świadomie go użytkować w przyszłości.