glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle

Ozdobne malowanie ścian – pomysły i inspiracje

Zwykłą farbą do ścian można stworzyć prawdziwą magię w każdym pokoju. Trzeba tylko wiedzieć, jak operować pędzlem, skąd wziąć szablony, aby pomieszczenia stały się niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Szczególnie wdzięczne do takich kreatywnych prac z farbą są pokoje dzieci. To właśnie tam można zaszaleć i namalować ozdoby, dzięki którym w pokoju malucha uda się stworzyć konkretną atmosferę, nawiązującą na przykład do ulubionej kreskówki, dżungli, safari, oceanu… Ogranicza nas tylko i wyłącznie własna wyobraźnia.

Ozdobne malowanie ścian w pokoju dziecka

Pokój dziecka to bardzo dobra przestrzeń do tego, aby po raz pierwszy potrenować ozdobne malowanie ścian. Ciekawe pomysły można znaleźć w internecie. Nawet jeżeli wydaje się nam, że są one trudne do realizacji, zwykle jest zupełnie inaczej. Wzory na ścianach mogą być proste i schematyczne. Później wystarczy wszystko uzupełnić innymi dekoracjami, aby pokoik nabrał konkretnego charakteru. Jeden z ciekawszych sposobów na pomalowanie ścian farbami to między innymi malowanie przy ich pomocy gór, dżungli, lasu, zaaranżowanie farbami oceanu z rybkami i innymi morskimi stworzonkami. W ten sposób dziecięcy pokój stanie się miejscem niczym z fantazji i bajek. Jeżeli farbami będzie się malować trudniejsze wzory, trzeba wcześniej naszkicować je ołówkiem. Do pomocy warto mieć kogoś, kto ma odrobinę talentu rysunkowego i przeniesie wybrane przez nas wzory na ścianę

Ozdobne malowanie ścian w pokojach dorosłych

Ściany można malować w sposób niebanalny również w pokojach dorosłych. Ciekawym pomysłem jest między innymi zastosowanie specjalnego szablonu do malowania, dzięki czemu na całej powierzchni ściany uzyskuje się określony wzór, który z daleka odrobinę przypomina tapetę. To ciekawe rozwiązanie, dzisiaj stosowane raczej rzadko, które daje naprawdę ładny wizualnie efekt, szczególnie w domach, które są urządzone odrobinę w stylu retro i vintage. To właśnie tam ten sposób malowania ścian będzie najbardziej odpowiedni.

Ściana w starym stylu

Ciekawym trendem, który można obserwować w wielu miejscach w internecie, jest malowanie ścian w starym stylu. Ściana wygląda wtedy tak, jakby nikt nie zajmował się nią od co najmniej kilkudziesięciu lat. Zabawne jest to, że to konkretny efekt, który wcale nie tak łatwo uzyskać. Zajmują się tym specjaliści, którzy używają specjalnych farb. Taka stylistyka nawiązuje między innymi do popularnego i coraz bardziej lubianego w Europie wabi-sabi. Ściany mają odrobinę surowy wygląd, dominują tam naturalne kolory o dosyć nasyconych barwach. Takie zdobienia na ścianach fantastycznie prezentują się między innymi w domach urządzonych w stylu boho.