glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle

Jak zmyć samoopalacz?

Kobiety chętnie sięgają po samoopalacz, ponieważ można dzięki niemu uzyskać równą opaleniznę. Warto wiedzieć jak zmyć samoopalacz, wtedy gdy zaczyna się on rozwarstwiać i nie wygląda estetycznie.

Co to jest samoopalacz?

Głównym składnikiem tego kosmetyku jest DHA, które odpowiedzialne jest za nadawanie ciemnego koloru skóry. Warto zaznaczyć, że substancję te odkryto przypadkiem. Jest to węglowodan, który stosowano wcześniej w leczeniu cukrzycy. Zrewolucjonizował on świat piękna, przez co do dzisiaj jest jednym z częściej kupowanych kosmetyków przez kobiety w każdym wieku. Warto pamiętać o tym, że samoopalacz należy nakładać równomiernie po to, aby skóra wyglądała dobrze i jednolicie. Równie ważne jest to, że kosmetyk ten w przypadku gdy nie jest już równomierny, trzeba zmyć. Najczęściej panie sięgają po stare sprawdzone peelingi. Najlepiej jest wybrać taki, który ma grube ziarna lub przynajmniej średnie. Jest to bardzo skuteczny sposób na usunięcie źle wyglądającego kosmetyku ze skóry. Co ciekawe nie trzeba korzystać z gotowych produktów, które często mają bardzo wysokie ceny, ponieważ można zrobić taki peeling samodzielnie w domu. Równie często sięga się po tonik z alkoholem, jak wiadomo, alkohole świetnie radzą sobie z czyszczeniem. Można powiedzieć, że alkohol to główny wróg samoopalaczy. Zmywając samoopalacz w ten sposób, należy używać wacików nasączonych alkoholem i delikatnie ścierać go.

Jak zmywać samoopalacz?

Co ciekawe zmycie samoopalacza możliwe jest również przy zastosowaniu cytryny. Jest to bardzo kwaśny owoc, a jak wiadomo, kwas ma pewne właściwości zmywające. Sok z owocu należy wetrzeć w miejsca, które chce się wyczyścić. Tak samo, jak w przypadku toniku, zaleca się korzystanie z wacików lub też gazików. Niezwykle skuteczną metodą zmywania samoopalacza jest stosowanie natłuszczania skóry. Wystarczy nałożyć na skórę grubą warstwę olejku lub oliwki i pozostawienie ich na około 20 minut. Następnie zaleca się ciepłą kąpiel, w której czasie skórę należy masować gąbką lub szczotką po to, aby móc przyśpieszyć ścieranie naskórka. Naturalnym sposobem usunięcia samoopalacza ze skóry jest również miks jogurtu z cytryną, który wystarczy nałożyć na skórę na około kwadrans przed kąpielą lub prysznicem. Co ciekawe, pewną tajemnicą kobiet jest to, że zmyć samoopalacz można podczas wizyty na basenie. W wodzie takiej znajduje się dużo chloru, który jest środkiem czyszczącym. Już po kilku minutach w basenie spędzonych aktywnie będzie widać różnicę. Jeśli to nie zadziała, to cały proces można powtarzać aż do skutku.

Jednym z tańszych sposobów na usunięcie samoopalacza ze skóry jest szare mydło, które jest znane i lubiane od wielu pokoleń. Jest to produkt, który znaleźć można w każdym sklepie oraz markecie. Nakładanie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wmasować mydło z wodą w miejsca, które chce się oczyścić. Niezależnie od tego, jaki sposób zostanie wybrany, na pewno samoopalacz zostanie skutecznie usunięty ze skóry, co pozwoli cieszyć się na nowo równomiernie wyglądającym ciałem.