glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Zdrowie

Kasza manna: czy warto po nią sięgać?

Kasza manna może odgrywać w zdrowej diecie bardzo ważną rolę, a powodów, dla których warto włączyć ją do swego menu, jest sporo. Co warto wiedzieć na temat wartości odżywczej takiej kaszy? Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które po mannę będą sięgały regularnie?

Kasza manna – właściwości

Zdrowa dieta, w której kasza manna będzie się pojawiała regularnie, może nam dostarczyć wielu cennych dla zdrowia składników odżywczych. Możemy w niej znaleźć sporo witamin z grupy B oraz kwasu foliowego, nie brak w niej też potasu, żelaza oraz magnezu. Jest to kasza lekkostrawna, nic więc dziwnego, że po dania z jej udziałem bardzo chętnie sięgają te osoby, które chcą sobie ułatwić odchudzanie.

Oryginalne menu

Kasza ta może nam jednocześnie pomóc w urozmaiceniu menu, a przepisy na pyszne dania z jej udziałem mogą nas zaskoczyć swą różnorodnością. Kasza manna na słodko, kaszka z mlekiem lub pożywny deser na bazie takiej kaszki – oto wybrane możliwości, z jakich można skorzystać. W każdej wersji ta kasza może smakować doskonale, dzięki czemu na dobre zagości na naszych stołach.