glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Moda i uroda

Dwuetapowe oczyszczanie kluczem do poprawy stanu cery

Coraz częściej mówi się o dwuetapowym oczyszczaniu w kontekście pielęgnacji twarzy. Technika ta jest niezwykle istotna, szczególnie kiedy nosimy makijaż na co dzień.

Prawidłowe oczyszczanie

W tym wypadku prawidłowe oczyszczanie twarzy powinno składać się z dwóch etapów. Nie oznacza to jednak podwójnego umycia cery żelem oczyszczającym. Dobrze wykonany demakijaż do pierwszy krok, jeśli chodzi o tzw. dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Do demakijażu służy płyn micelarny, specjalny olejek lub mleczko. Cera bez warstwy makijażu jest lepiej przygotowana na dogłębne oczyszczenie skóry. Po tym etapie możemy przystąpić do mycia twarzy żelem, pianką lub emulsją.

Dwuetapowe oczyszczanie

Tak oczyszczona twarz jest mniej podatna na powstawanie zaskórników i wyprysków. Będzie również lepiej przyswajać składniki odżywcze z dalszej. Pamiętajmy, że kolejność w pielęgnacji twarzy ma znaczenie. Najpierw powinniśmy wykonać demakijaż, następnie umyć skórę dogłębnie, a na sam koniec nałożyć naszą ulubioną pielęgnację – tonik a później krem. Kiedy wdrożymy podwójne oczyszczanie twarzy, pozytywne zmiany będą widoczne w przeciągu około miesiąca.

www.amber-mania.pl