glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom

Czy duża szafa może być alternatywą dla garderoby?

Garderoba jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ wszystkie rzeczy znajdują się w zasięgu ręki. Takie pomieszczenie wymaga jednak odpowiedniej ilości miejsca. W przypadku niewielkich metraży lub niefunkcjonalnego układu pomieszczeń tworzenie garderoby nie ma sensu. Co zatem zrobić? Idealną alternatywą jest duża szafa. Taki mebel przewyższa garderobę pod wieloma względami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać szafę zamiast garderoby, zapoznaj się z poniższym wpisem.

Garderoba kontra duża szafa

Choć posiadanie garderoby niesie sporo zalet, to jednak takie rozwiązanie ma także swoje minusy. Ubrania w garderobie są ułożone na wierzchu, co sprawia, że zbiera się na nich kurz. Problemem może być także wpadające do pomieszczenia słońce, które może powodować blaknięcie odzieży. Ponadto posiadanie garderoby wiąże się z częstym porządkowaniem rzeczy, a to zabiera i czas i energię. Aby tego wszystkiego uniknąć, warto zainwestować w nowoczesny produkt, jakim jest duża szafa. Taki mebel jest doskonałym rozwiązaniem, które świetnie się sprawdzi zarówno w kawalerkach i mieszkaniach o niewielkich metrażach, jak i w okazałych domach. Warto zatem dokładnie sprawdzić, dlaczego warto wybrać szafę zamiast garderoby: https://learningfromhollywood.pl/duza-szafa-alternatywa-dla-garderoby/

Jakie korzyści daje posiadanie dużej szafy?

Duża szafa to znakomita konkurencja do garderoby i trzeba przyznać, że ją zostawia daleko w tyle. Jej posiadanie oferuje bowiem sporo korzyści. Do najważniejszych atutów należy fakt, że można ją umieścić w dowolnym pomieszczeniu, nawet w najmniejszym mieszkaniu. Nie można tego oczywiście powiedzieć o garderobie, ponieważ wymaga ona sporej przestrzeni. Jak wiemy, nie wszyscy mieszkają w okazałych rezydencjach. Większość zwyczajnych zjadaczy chleba żyje na niewielkich metrażach w ogromnych blokowiskach wielkich miast. W takich miejscach duża szafa sprawdzi się idealnie. W zależności od możliwości lokalowych doskonale sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju czy w pokoju gościnnym.

Nowoczesne szafy-funkcjonalność i wygoda

Przy wyborze szafy warto wybrać godnego zaufania producenta, który oferuje funkcjonalne elementy wyposażenia, przeznaczone do każdego metrażu. Producent mebli AKORD posiada w ofercie wiele atrakcyjnych modeli, które można dopasować do każdej aranżacji. Szafy przesuwne, z lustrem, drzwiami i szufladami to znakomita alternatywa do garderoby, ponieważ oferują bardzo wiele możliwości przechowywania i pozwalają na zachowanie idealnego porządku.