glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle Moda i uroda Zakupy

Szczoteczka soniczna vs rotacyjna – która lepiej czyści zęby?

Piękne zęby to wizytówka każdego człowieka. Żeby uśmiech był nieskazitelnie biały, należy odpowiednio dbać o stan jamy ustnej. Wbrew pozorom nie tylko pasta do zębów wpływa na prawidłową higienę, ale także szczoteczka do zębów.

Szczoteczka soniczna zadba o twoje dziąsła i nie tylko

Dla wielu osób zwykłe szczoteczki negatywnie wpływają na dziąsła. Żeby temu zapobiec, warto postawić na produkt, który zadba zarówno o nasze dziąsła, jak i zęby. Bardzo popularna i co najważniejsze polecana przez stomatologów to szczoteczka soniczna.

Jej działanie opiera się na technologii fal dźwiękowych. Cechą charakterystyczną szczoteczek sonicznych podczas pracy, jest ich ruch wymiatający. Ma on na celu dokładne wyczyszczenie wszystkich szczelin znajdujących się pomiędzy zębami.

Dzięki specjalnemu trybowi, szczoteczka w bardzo delikatny sposób czyści zęby. Dodatkowo jest w stanie dotrzeć do miejsc, które nigdy wcześniej nie były myte. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnych szczoteczek to jednak w rankingu szczoteczka soniczna vs rotacyjna zdecydowanie, wygrywa ta pierwsza.

Szczoteczka rotacyjna dla mniej wymagających

Dla osób mających nieco mniejsze wymagania odpowiednia będzie szczoteczka rotacyjna. Posiada ona okrągłą główkę, która dokładnie usuwa powstałą płytkę nazębną, jednak nie zawsze dociera tam, gdzie byśmy chcieli.

Dzieje się tak, ponieważ działanie szczoteczki rotacyjnej oparte, jest wyłącznie na obracaniu główki. Niestety przy takim ruchu włosie szczoteczki rotacyjnej nie, jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek znajdujący się między zębami.

Powoduje to mycie tylko tam, gdzie główka szczoteczki, dosięgnie. Jednak pomimo tego problemu szczoteczka rotacyjna czyści zęby dużo lepiej niż szczoteczki manualne.

Ostateczny wybór zależy gustu i oczekiwań klienta

Podczas wyboru szczoteczki należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły tak, żeby była ona, jak najlepiej dobrana. Podstawową kwestią jest posiadanie akumulatora. Pozwala to na ładowanie w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Oczywiście istnieją również szczoteczki zasilane bateriami, może się to jednak wiązać z dodatkowymi kosztami.

Podczas wyboru ważny jest obecny stan uzębienia. Czasami może się zdarzyć, że dana osoba nie będzie mogła używać jakiegoś rodzaju szczoteczek ze względu na choroby związane z jamą ustną.

W razie wątpliwości warto udać się do stomatologa, który podczas wizyty sprawdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do używania szczoteczki sonicznej lub elektrycznej.