glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle Moda i uroda Zakupy

Najmodniejsze torebki damskie – ponadczasowe modele

Praktycznie każda kobieta uwielbia torebki. Po pierwsze, są one praktyczne – możemy nosić ze sobą potrzebne przedmioty. Po drugie, są świetnym uzupełnieniem stylizacji – mogą być, same w sobie, jej głównym elementem. Nawet gdy mamy na sobie zwykłe czarne spodnie i koszulkę, to torebka może zmienić nasz outfit. Są modele torebek, które nigdy nie wychodzą z mody. Najmodniejsze torebki damskie – jakie są ponadczasowe modele, które warto jest mieć w swojej szafie?

Mała, pikowana, na łańcuszku

Mała, pikowana, skórzana torebka na łańcuszku to klasyczny krój, który wymyśliła Coco Chanel. To torebka, do której zmieści się nam telefon komórkowy, kalendarz, portfel i szminka – w sam raz na wieczór, większe wyjście, ale też do codziennego noszenia, dla pań lubiących elegancki styl. I nie musi to być torebka marki Chanel – ich ceny sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych! Wiele firm ma podobne modele, większe bądź nieco mniejsze.

Większy shopper

Potrzebna jest też torebka, w której zmieszczą się dokumenty czy laptop. Idealny będzie shopper. Nazwa kojarzy się z zakupami, bo tam też ten model będzie bardzo praktyczny. Model ten nie jest zapinany (albo jest zapinany guzikiem, a nie zamkiem), więc łatwo nam będzie się dostać do zawartości torby, kiedy jesteśmy w biegu. Shopper możemy kupić zarówno cały czarny, jak i kolorowy – do wyboru, do koloru.

Torebka typu kuferek

Torebki typu kuferek są usztywnione, więc zawsze zachowują kształt. Można wybrać model malutki, na wieczór, bądź większy. To bardzo elegancki model, idealny w mieście. Pierwsze torebki typu kuferek to dawne kufry podróżne, ale teraźniejsze wersje pasują do realiów XXI wieku.

Kopertówka

Kopertówka to idealny wybór na bal albo do opery. Warto jest mieć jedną w swojej szafie, do bardzo eleganckich strojów. Jeśli kupimy taką w uniwersalnym kolorze (np. czarną) zawsze będzie nam pasować. Czasem nie chcemy „psuć” naszej kreacji jakąkolwiek torebką, ale musimy wziąć telefon komórkowy czy chusteczki ze sobą. Kopertówka to umożliwia, nie odwracając uwagi od naszej balowej sukni.

Mały plecaczek

Mały plecaczek to, technicznie, nie jest torebka. W ostatnich latach stał się jednak bardziej stylowy niż kiedykolwiek wcześniej. Nie ma sportowego charakteru, a bywa elegancki, na łańcuszku bądź z cekinami. Przyda się w aktywne dni, kiedy chcemy mieć wolne ręce, bo idziemy na spacer, ale przyda nam się portfel, klucze, aparat i butelka wody mineralnej. To bardzo wygodne rozwiązanie.