glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle Zakupy

Jak powinna wyglądać aranżacja łazienki małej, by była gustowna i funkcjonalna?

Mała łazienka może być pomieszczeniem nie tylko pięknym, ale również funkcjonalnym. Bardzo ważne jest dokładne zaplanowanie jej wystroju. O czym należy pamiętać, by mała łazienka była ciekawa?

Prysznic bez brodzika

Aranżacja łazienki małej, w której jest prysznic bez brodzika pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie. Wydzielenie natrysku przy pomocy glazury oraz terakoty w różnych kolorach pozwala na wykreowanie ciekawej i jednocześnie większej łazienki.

Kolejnym elementem, który warto wykorzystać do aranżacji małej łazienki jest osłonięcie prysznica szybą. Warto zdecydować się na szybę całkowicie przezroczystą, gdyż przestrzeń będzie wydawała się wtedy dużo większa niż jest w rzeczywistości.

Jasne kolory

Aranżacja łazienki małej oparta na jasnych kolorach powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe, a jednocześnie jest bardziej podatne na zmiany.

Biała, beżowa czy jasnoszara łazienka będzie uniwersalna. Do takich kolorów bardzo łatwo dobrać dodatki, które w tani i szybki sposób pomogą zmienić charakter pomieszczenia. Kolorowy ręcznik, mydelniczka czy dywanik sprawią, że w kilka chwil odmienimy swoją łazienkę.

Jasne kolory mają jeszcze jedną zaletę. Zachlapania oraz kurz nie jest na nich mocno widoczny. Wybierając kafelki, które mają błyszczącą strukturę dodatkowo powiększymy pomieszczenie.

Chcąc wprowadzić przyjemny nastrój do łazienki, który ociepli pomieszczenie warto zdecydować się na kafelki, które przypominają drewno. Nie powinny być w całej łazience, gdyż wtedy będzie się ona wydawała ciemna i przytłaczająca. Pięknie będą wyglądały jako element na jednej ścianie czy podłodze. Drewno jest modne od lat i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Jak wykorzystać lustra?

Jednym z bardziej popularnych sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki jest wykorzystanie luster.

Warto zdecydować się na lustra podświetlone, co pozwoli wygodnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Nie wskazane są duże, ozdobne ramy. Korzystniej wyglądają lustra w minimalistycznych i bardzo surowych ramach. Sprawdzi się również lustro, które nie posiada ramy. Rezygnacja z dodatkowych ozdób sprawi, że mała łazienka nie będzie przeładowana zbędnymi elementami, dzięki temu będzie wydawała się przestronna i jasna.

Aranżacja łazienki małej jest trudnym zadaniem. Wymaga dobrego projektu i żelaznej konsekwencji w wyborze elementów dekoracyjnych. Jednak po dokładnym przeanalizowaniu dostępnej powierzchni nawet w małym pomieszczeniu można stworzyć eleganckie i gustowne wnętrze.