glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

masaż dla dwojga
Zdrowie

Na czym polega masaż dla dwojga?

Masaż dla dwojga to ciekawy pomysł na spędzenie wspólnych chwil w niecodzienny i bardzo przyjemny sposób. Tego typu masaż to wspaniała okazja do zacieśnienia relacji między partnerami oraz poprawy samopoczucia.

Czym jest masaż dla dwojga?

Masaż dla dwojga wykonywany jest w tym samym pomieszczeniu oraz w tym samym czasie. Partnerzy leżą jednak na osobnych łóżkach i są masowani przez dwie różne osoby, którymi mogą być masażyści lub fizjoterapeuci. Co ciekawe, masaż dla pary może odbywać się w niecodziennej i bardzo przyjemnej atmosferze i obejmować choćby kojącą muzykę, aromaterapię czy nastrojowe światło świec.

Dla kogo polecany jest tego typu masaż?

Tego typu masaż jest polecany dla wszystkich tych, którzy pragną wspólnie spędzić czas z dala od codziennych obowiązków. Z masażu mogą skorzystać zarówno małżeństwa, narzeczeni, koleżanki czy rodzice z dorosłymi lub starszymi dziećmi.

Czy tego typu masaż ma jakieś ograniczenia?

Podobnie jak w przypadku masażu wykonywanego pojedynczo, masaż w parze nie może być wykonywany w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych.

Jaka jest cena tego typu masażu?

Zwykle tego typu masaże trwają około sześćdziesięciu minut, a ich koszt wynosi do kilkuset złotych. Cena zależy między innymi od rodzaju wykonywanego masażu, długości trwania sesji czy dodatkowych atrakcji, takich jak choćby poczęstunek lampką szampana. W tym jednak przypadku spożycie alkoholu powinno być jedynie symboliczne. Odrobina alkoholu pomaga się rozluźnić i zrelaksować, jednak jego nadmiar zdecydowanie nie jest pożądany. Ponadto jego spożycie powinno być ograniczone nie tylko w trakcie masażu, ale również bezpośrednio po zabiegu. Wynika to z pobudzenia układu krwionośnego oraz większej podatności na upojenie alkoholowe. Płyny w tym wypadku warto uzupełniać wodą. Masaże zwykle realizowane są przez centra SPA, które w swojej ofercie posiadają również inne zabiegi, w tym na przykład dostęp do sauny czy basenu, który może wpływać na ostateczny koszt wizyty w tym miejscu.

Czy to tego typu masażu należy się specjalnie przygotować?

Masaż dla pary nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych typów masaży nie jest wskazane spożywanie obfitego posiłku tuż przed zabiegiem.

Czy para musi korzystać z tego samego rodzaju masażu?

Niekoniecznie. W zależności od stanu zdrowia oraz od indywidualnych preferencji masaż może być bardziej skupiony na obszarze ramion, nóg czy przeciążanych pracą pleców. Poza tym masaż może mieć charakter relaksacyjny lub terapeutyczny. Poza tym zabieg może być uzupełniony o kojące i aromatyczne olejki lub gorące kamienie.

Czy masaż dla pary może stanowić rodzaj prezentu?

Zdecydowanie. Jak wspomniano powyżej, wizyta w SPA połączona za masażem daje możliwość odprężenia oraz regeneracji. Jest zatem rodzajem przyjemności. Taka sesja może być z powodzeniem połączona z romantyczną kolacją oraz noclegiem w hotelowym apartamencie. W tym przypadku wybrane obiekty hotelowe oferują gotowe zestawy atrakcji, które są oferowane parom z tak zwanym długim stażem, jak również świeżo poślubionym małżonkom. Pobyt w SPA może być zatem organizowany z okazji rocznicy ślubu, urodzin, imienin czy podczas miodowego miesiąca. Poza tym z tej okazji do relaksu mogą skorzystać nie tylko życiowi partnerzy, ale również przyjaciele czy członkowie rodzin. Ważne jest tylko to, aby towarzystwo drugiej osoby nie było krępujące i pozwoliło się w pełni relaksować i cieszyć przyjemną chwilą.