glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle Moda i uroda Zdrowie

Osłabione włosy – jak je wzmocnić?

Włosy mogą być osłabione z wielu powodów. Są wtedy suche, kruche i szorstkie, dużo włosów nam wypada, a ich końcówki rozdwajają się. Dlaczego włosy są osłabione? Jak wzmocnić osłabione włosy?

Dlaczego włosy są osłabione?

Włosy mogą być osłabione przez warunki atmosferyczne. Słońce może je wysuszyć, dlatego latem powinno się pamiętać o kapeluszu bądź chustce na głowę. Zimą temperatura często się zmienia, z mrozu wchodzimy do ciepłego pokoju, co też nie jest zdrowe dla włosów.

Innymi czynnikami, które wpływają na kondycję włosów, jest ich farbowanie oraz stylizowanie (szczególnie prostownicą czy lokówką, ale też suszarką). Rozjaśniacz i codzienna stylizacja na ciepło to czynniki, które bardzo obciążają nasze włosy. Pielęgnacja, która nie jest dobrana pod potrzeby naszych włosów (np. mocniejsze nawilżenie dla włosów, które często rozjaśniamy) może sprawić, że jakość włosa pogorszy się. Coś, na co rzadko zwraca się uwagę, to ściskanie włosów gumką – to też może je zniszczyć i połamać, jeśli codziennie będziemy to robić.

Inne osoby mają, po prostu, cienkie i łamliwe włosy – jest uwarunkowane genetycznie. Nie trzeba ich nawet farbować czy codziennie prostować. Należy jednak pamiętać o tym, że to normalne, że włosy nam wypadają. Jeśli zobaczymy kilka włosów na szczotce – to jeszcze nie jest powód do paniki! Gdy zobaczymy, że objętość włosów drastycznie się zmniejsza, wtedy coś jest nie tak.

Dieta na osłabione włosy

Włosom pomoże spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw dziennie – z resztą nie tylko włosom, ale też skórze, paznokciom i naszemu zdrowiu. Warto jest zadbać o swoją dietę i zobaczyć, jak nasz organizm się zmienia.

Przyjmowanie suplementu na włosy nie jest konieczne, ale może pomóc. Zwykle w suplementach na włosy czy paznokcie nie ma szkodliwych substancji, a jedynie naturalne składniki, witaminy, żelazo, kwas foliowy czy krzem. Dodanie suplementu nie zaszkodzi więc naszej wątrobie, a może pomóc włosom.

Codzienne zwyczaje i prawidłowa pielęgnacja

Nie powinno się codziennie suszyć włosów suszarką i stylizować ciepłem (lokówka bądź prostownica). Tarcie włosów ręcznikiem, kiedy chcemy je wysuszyć, też je łamie. Najlepiej dać włosom wysychać naturalnie czy delikatnie wgniatając w nie ręcznik. Jeśli bardzo się spieszymy i musimy użyć suszarki, używamy lokówki czy prostownicy, włosy należy ochronić przed temperaturą za pomocą specjalnego kosmetyku. Nie ściskajmy ich też bardzo mocno gumką – lepiej wybrać frotkę, która nie połamie nam włosów.

Jeśli farbujemy włosy, często stosujmy maski i słuchajmy zaleceń fryzjera. Dobrze dobrana pielęgnacja działa cuda.