glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle Moda i uroda Zdrowie

Laser na rozstępy – czy działa?

Rozstępy doskwierają wielu kobietom. Chcą one się pozbyć tych zmian, ale trudno jest to zrobić w domu. Jak powstają rozstępy? Czy laser na rozstępy to dobra metoda walki z tymi zmianami?

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają, gdy skóra gwałtownie się rozciąga np. podczas gwałtownego przybierania na wadze bądź chudnięcia, bardzo często również podczas okresu dojrzewania nastolatki bądź u kobiet w ciąży. Nie zawsze możemy im więc zapobiec. Rozstępy pojawiają się najczęściej na brzuchu, udach i na piersiach. Dotyczy to głównie kobiet, ale nie tylko – mężczyzn, którzy gwałtownie schudli bądź przytyli, też spotyka ten problem.

Kiedy rozstępy są koloru różowego bądź czerwonego znaczy to, że dopiero powstają bądź powstały niedawno. Wtedy pomóc mogą jeszcze różnego rodzaju kremy, masaże czy olejki. Jeśli rozstępy są białe to znaczy, że powstały już dawno i, by się ich pozbyć, najlepiej jest udać się do specjalisty.

Laser na rozstępy – czy działa?

Laser na rozstępy uznawany jest za najbardziej bezpieczną i najbardziej skuteczną metodę walki z rozstępami. By efekt był widoczny potrzeba kilku sesji, wykonywanych regularnie (około 4-6 sesji, sesja raz na miesiąc – cała terapia zajmie więc do pół roku). Pomoże zarówno na różowe rozstępy, jak i te starsze, już białe. Zabieg potrwa od 15 do 45 minut (zależy od tego, skąd usuwamy rozstępy – jeśli będą to zarówno uda, jak i piersi i brzuch, czas się wydłuży w porównaniu do usuwania blizn np. tylko z brzucha). Po nałożeniu kremu znieczulającego zabieg będzie całkowicie bezbolesny – jedynie tuż po zabiegu można odczuwać ciepło i delikatne mrowienie. Gojenie trwa kilka dni.

Nie należy, tuż po zabiegu, opalać się na słońcu ani w solarium, by nie podrażnić skóry. 2 dni przed zabiegiem nie powinno się też brać leków przeciwbólowych. Jeśli jesteśmy przeziębieni, zabieg lepiej będzie przełożyć. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, padaczka, posiadanie rozrusznika serca, choroba nowotworowa czy choroby skóry.

Pierwsze efekty laseroterapii na rozstępy pojawią się od razu, po pierwszym zabiegu, ale rozstępy całkowicie znikną dopiero po kilku sesjach. By nie pojawiły się znów, unikajmy gwałtownych zmian w diecie. To jedyne, co możemy zrobić – ciąży przecież nie jesteśmy w stanie uniknąć, jeśli ją planujemy, a rozstępy po niej to często naturalna kolej rzeczy. Nie trzeba jednak się później wstydzić swojego wyglądu, można zainwestować w terapię laserem i, stosunkowo szybko, pozbyć się kompleksów.