glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle

Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie – niesamowita ozdoba każdego ogrodu

Posiadanie pięknego, zadbanego oraz kwiecistego ogrodu to marzenie każdego pasjonata roślin. Każdy ogród prezentuje się wręcz doskonale jeśli posadzimy w nim kwiaty ogrodowe wieloletnie długo kwitnące. Rośliny te sprawiają, że rabata kwiatowa jest wypełniona barwnymi kwiatostanami przez cały sezon, począwszy od wiosny aż do jesienie.

Czym charakteryzują się kwiaty ogrodowe wieloletnie?

Obecnie wybór roślin do ogrodu jest na rynku ogrodniczym przeogromny. Pośród wielu z nich mnóstwo ogrodników wybiera kwiaty ogrodowe wieloletnie. Są do nich zaliczane wszystkie rośliny zielne, które żyją oraz wydają kwiaty na tym samym stanowisku w ogrodzie przez okres dłuższy niż dwa lata. Kwiaty te bardzo praktyczne, bowiem jeśli zostaną raz posadzone, to wówczas potrafią pięknie zdobić każdą rabatę przez kilka sezonów.

Kwiaty wieloletnie to rośliny bardzo długo kwitnące, zatem zdobią one doskonale ogród niemalże przez cały sezon. Ponadto ułatwią pielęgnację rabaty kwiatowej, bowiem nie trzeba co roku sadzić nowych roślin. Sadzenie takich kwiatów jest bardzo korzystne dla zapracowanych ogrodników, którzy mogą pozwolić sobie na spędzanie w ogrodzie niezbyt dużej ilości czasu.

Mrozoodporne kwiaty ogrodowe wieloletnie

Ogromną zaletą tego typu kwiatów jest to, że są one mrozoodporne. Niemniej, aby zapewnić im właściwe warunki zimowania warto je po zakończeniu sezonu okryć grubą warstwą ściółki ze słomy, liści lub kory ogrodowej. Kwiaty wieloletnie dobrze się przechowają do wiosny również wtedy, gdy zostaną na zimę obłożone gałązkami iglaków.

Aby kwiaty wieloletnie pięknie zdobiły nasz ogród oraz rabatki znajdujące się wokół domu trzeba o nie odpowiednio zadbać. Tylko dzięki właściwej pielęgnacji i nawożeniu można wyhodować w pełni zadowalające okazy.

Poszczególne kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie warto zakupić wiosną lub jesienią. Byliny te zazwyczaj są sprzedawane w poszczególnych sklepach ogrodniczych w doniczkach, lub w postaci kłączy, cebul oraz bulw korzeniowych pakowanych w torebki foliowe. Co prawda roślinę te można sadzić przez cały sezon, począwszy od wiosny aż do jesieni, ale zazwyczaj największy wybór jest w okresie wiosennym.

Bardzo korzystnie wpływa na kwiaty wielosezonowe długo kwitnące ścinanie przekwitłych kwiatostanów. Dzięki temu zachęcamy roślinę do wytwarzania kolejnych kwiatów. Ponadto w znacznym stopniu przedłużamy okres jej kwitnienia. Aby móc w swoim ogrodzie poszczycić się posiadaniem obfitych oraz długo kwitnących roślin warto je regularnie zasilać takimi nawozami, które są bogate w fosfor i potas. Składniki te bowiem mocno sprzyjają zawiązywaniu się bardzo dużej ilości pąków kwiatowych.