Masaż Kobido, który dość często określany jest niechirurgicznym liftingiem, polecany jest dla osób pragnących poprawić wygląd swojej twarzy. Jest to intensywny zabieg, który efektywnie działa na struktury położone w głębi skóry. To sprawia, że staje się ona bardziej podatna na działanie wykorzystywanych podczas masażu kosmetyków.
Na czym polega masaż Kobido?
Jak wspomniano powyżej, Kobido to szczególny rodzaj masażu. Zabieg wywodzi się z medycyny chińskiej i wykonywany jest na obszarze twarzy. Podczas masażu stosowane są ruchy delikatne i relaksujące oraz szybkie i zdecydowane, które mają pobudzić komórki skóry do działania. Regularne wykonywanie masażu przynosi odprężenie, uwalnia nagromadzone w ciele toksyny oraz pobudza pracę mięśni, skóry i nerwów. Tego typu masaż stanowi nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem między innymi zastrzyków z kwasem hialuronowym.
Z czego wynika korzystne działanie masażu?
Zabieg cechuje się dużą intensywnością, dzięki czemu dociera do głębokich struktur skóry. Wykorzystuje różne techniki manualne, których wspólnym mianownikiem jest szybkość. Nie może on powodować bólu lecz musi odpowiednio stymulować punkty akupresurowe.
W jaki sposób wykonywany jest masaż?
Pojedyncza sesja obejmuje kilka etapów, w tym: demakijaż, głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny, lifting twarzy oraz akupresurę. Każdy zabieg rozpoczyna się od delikatnych relaksujących pacjenta ruchów. Na tym etapie masaż może obejmować nie tylko samą twarz, ale również okolice karku, co sprzyja poprawie krążenia oraz regeneracji. Na dalszym etapie zabiegu wykorzystywane są bardziej zdecydowane ruchy dłoni masażysty, które sprzyjają redukcji napięcia mięśni. Wykonywane następnie czynności wykorzystują techniki liftingujące i mogą obejmować twarz, szyję i dekolt. Przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, zaś akupresura powoduje wzrost sił witalnych.
Jakie korzyści daje regularne wykonywanie tego typu masażu?
Masaż wykonywany regularnie przyczynia się do obniżenia nadmiernego napięcia skóry, ograniczenia ilości zmarszczek mimicznych oraz innych widocznych oznak starzenia się skóry. Wynika to między innymi z pobudzenia metabolizmu komórkowego oraz szybkiej i wydajnej regeneracji skóry.
Dla kogo polecany jest tego typu masaż?
Masaż jest polecany dla osób, które pragną zatrzymać lub przywrócić młody i atrakcyjny wygląd skóry twarzy i szyi, a jednocześnie nie chcą się decydować na inwazyjne metody, które oferuje medycyna estetyczna. Z dobrodziejstw masażu powinny zatem skorzystać osoby, których skóra jest wiotka i pozbawiona jędrności oraz potrzebuje zdecydowanego odżywienia. Poza tym tego typu zabiegi polecane są w celu likwidacji nadmiernego napięcia mięśni karku czy szyi, a także potrzeby odprężenia, relaksu oraz wydajnej regeneracji.
Dla typu masaż posada jakieś przeciwwskazania?
Podobnie jak inne techniki masażu, tak i ten rodzaj zabiegu posiada przeciwwskazania do wykonywania. Wśród nich wymienić należy: stany podgorączkowe, infekcje, a także obecność zmian skórnych, ran i otarć w rejonie twarzy, szyi czy dekoltu. Ponadto z zabiegu powinny zrezygnować osoby, które borykają się z nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku korzystania z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej wskazane jest zachowanie odpowiedniej przerwy. Dla botoksu przerwa ta powinna wynosić co najmniej dwa tygodnie, a dla nici liftingujących nawet pół roku.