glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

łazienka retro
Zakupy

Łazienka w stylu retro – jak zaaranżować?

W obecnych czasach mamy duże możliwości aranżacji mieszkania. Swój kąt możemy urządzać w dowolnym stylu, jak tylko zechcemy. Duży asortyment pozwala nam urządzić mieszkanie w przeróżnych stylach: retro, boho, glamour, vintage, skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym… można tu wymieniać i wymieniać style wnętrz – jest ich naprawdę mnóstwo. Różnorodność dostępnych aranżacji wnętrz robi naprawdę ogromne wrażenie, tym bardziej, że gdy sięgamy pamięcią parę lat wstecz, to możliwości aranżacji były bardzo ubogie. Nie można było sobie więc pozwolić na urządzenie swojego mieszkania lub domu w stylu, z którym się utożsamiamy, lubimy i dobrze się czujemy. Obecnie mamy możliwości na urządzenie naszego domu/mieszkania w stylu, który nam odpowiada. I nie mamy przy tym najmniejszych trudności.

Sklepy oferują płytki, panele, meble i nie tylko pasujące do określonego stylu. Ale trzeba przyznać, że „wisienką na torcie” są dodatki. To one powodują, że pomieszczenie jest efektowne i oryginalne.

Jaki styl aranżacji łazienki wybrać?

Od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się łazienki w stylu retro. Styl retro to nic innego jak inspiracja przeszłością. Łazienki w tym stylu są bardzo komfortowe i efektowne, jednocześnie są eleganckie i ponadczasowe. Styl retro może odzwierciedlać wzornictwo lat 60 jak i również barok, zatem aranżując pomieszczenie w tym stylu mamy duże pole manewru.
Styl retro bardzo lubi dodatki, dzięki czemu nasza łazienka zyska ponadprzeciętny wymiar, a przy tym będzie przytulna i ciepła.

Jeśli chodzi o kolorystykę to w stylu retro klasyką jest zestawienia bieli i czerni, a więc kolorów kontrastujących ze sobą. Zestawienie tych kolorów jest ponadczasowe, klasyka sama w sobie dająca ogromne możliwości aranżacji. W łazienkach przeważnie dominuje biel, czerń stanowi zazwyczaj oryginalny dodatek.

Jakie dodatki wybrać do łazienki w stylu retro?

Dodatkami możemy łazienkę bardzo elegancko przyozdobić. Możemy postawić na czarny komplet akcesoriów łazienkowych, klasyczny dywanik bądź elegancką komodę w stylu retro pod umywalkę. Dużą popularnością cieszy się również bateria prysznicowa z deszczownicą.

Gdy w naszej łazience znajduje się właśnie kabina prysznicowa, a nie wanna warto postawić na elegancję, którą pozwoli nam uzyskać bateria prysznicowa retro. Łazienka mająca prysznic bateria o klasycznym kroju ze złotymi dodatkami wzbogaci styl pomieszczenia. Złote dodatki baterii sprawią, że łazienka osiągnie oryginalny i ponadczasowy wymiar, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Deszczownica i natrysk zapewnią łatwe i komfortowe użytkowanie, dzięki czemu kąpiel będzie bardziej przyjemna.