glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

wybór obrączek ślubnych
Zakupy

Jak wybrać obrączki ślubne?

Należy mieć świadomość, że wybór obrączek ślubnych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie wspomnianego produktu. Czym należy się sugerować przy dokonywaniu wyboru?

W jakim stylu powinny być obrączki ślubne?

Warto wiedzieć, że zdecydowanie najbardziej istotną kwestią będzie wybranie stylu obrączek ślubnych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że omawiany produkt będzie idealnie skrojony dopiero wtedy, kiedy zostaną uwzględnione bardzo ważne aspekty. Jak podpowiadają eksperci z salonu jubilerskiego LUVA, obrączki powinny być bowiem dopasowane do preferowanego stylu przez użytkownika. Należy również przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedzieć sobie na pytanie czy obrączki ślubne muszą koniecznie pasować do pierścionka zaręczynowego. Godny uwagi jest również fakt, że bardzo istotne znaczenie będzie miał motyw przewodni ślubu.

Warto bowiem wiedzieć, że krótki wywiad jest w stanie zdecydowanie skrócić poszukiwania wymarzonego produktu. Jak wiadomo zwolenniczki klasyki, a także minimalistki najlepiej będą się czuły w prostych modelach, które nie wyróżniają się z tłumu. Z kolei romantyczkom bardziej będą pasowały delikatne obrączki zdobione diamentami.

Należy mieć świadomość, że osoby bardziej odważne w zdecydowanej większości przypadków będą stawiać na niepowtarzalne i oryginalne wzornictwo. Warto wiedzieć, że ogromnym ułatwieniem może być zaopatrzenie się w obrączkę ślubną, która będzie dedykowana do określonego pierścionka zaręczynowego. Godny uwagi jest fakt, że część pierścionków dostępnych na rynku zostało zaprojektowanych w taki sposób, by ich profil mógł łączyć się z obrączką.

Wybór kruszcu

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybranie kruszcu, z którego zostaną wykonane obrączki. Rekomendowane jest uwzględnienie nie tylko trwałości materiału, ale również swojego trybu życia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można bez żadnego problemu wybierać między obrączkami z białego, żółtego czy różowego złota.

Ponadto można zdecydować się na omawiany produkt z tytanu, platyny, albo srebra. Godny uwagi jest fakt, że o wyborze biżuterii w bardzo istotnym stopniu będzie decydował kolor metalu. Należy zdawać sobie sprawę, że przyszli małżonkowie w zdecydowanej większości przypadków stawiają na żółte złoto o próbie 0,585.

Warto wiedzieć, że wspomniane obrączki nie tylko i wyłącznie charakteryzują się pięknym i klasycznym wyglądem, ale również są trwałe. Produkt nie straci także blasku w miarę upływu czasu. Godny uwagi jest fakt, że do trwalszych materiałów należy zaliczyć tylko tytan i platynę. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się dwukolorowe obrączki, które powstają z połączenia ze sobą różnych metali. Wyróżniają się one bowiem nie tylko ciekawym designem, ale również formą. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w obrączki ślubne tylko i wyłącznie u sprawdzonych jubilerów. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do jakości produktu.