glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

lombard
Zakupy

Jak bezpiecznie kupować biżuterię w lombardzie?

Biżuteria to jeden z tych towarów, który wcale nie musi być nowy, by prezentować wysoką wartość. Lombard to miejsce znane z tego, że można w nim kupić cenne ozdoby po niższych cenach niż u jubilera, ale czy taka transakcja jest bezpieczna dla klienta?

Dlaczego warto szukać biżuterii w lombardzie?

Biżuteria ze szlachetnych kamieni i metali ma swoją cenę. Nie jest to towar, który z wiekiem traci na wartości, ale w drugim obiegu biżuteria jest często tańsza niż w markowych sklepach i stanowi świetną okazję dla osób szukających atrakcyjnego towaru w przystępnej cenie.

Drugą zaletą jest unikalność takiej biżuterii. Ozdoby popularnych marek jubilerskich są często bardzo atrakcyjne, ale ponieważ są w masowej sprzedaży, to ciężko wśród tych propozycji znaleźć coś, co naprawdę wyróżni się z tłumu. Stara biżuteria to co innego. Są to bardzo często jedyne w swoim rodzaju wzory i niebanalne wykończenia, można też trafić w lombardzie na rzadko spotykane, zabytkowe kolekcje czy wyroby jubilerskie wykonywane na zamówienie.

Jak bezpiecznie kupować w lombardzie?

Zakupy w lombardzie nie powinny być żadnym powodem do niepokoju, jeśli to placówka legalnie działająca, z ustalonej renomie, jak www.lombardexpres.pl. Towar, który trafia do sprzedaży w lombardzie, jest zawsze poddawany wcześniejszej weryfikacji, stąd pewność, że nie są to rzeczy kradzione. Towar jest przyjmowany tylko od pełnoprawnych właścicieli, a jeśli klient zdecyduje się na zakup biżuterii wystawionej w lombardzie, dostaje potwierdzenie, że od tej chwili dana rzecz należy właśnie do niego.

Czy lombard jest tańszy od jubilera?

W zdecydowanej większości przypadków tak. Nie zawsze różnice w cenach są bardzo duże, niemniej to właśnie w lombardzie uda się kupić coś taniej niż w markowym sklepie. Jest to także bezpieczniejsza transakcja niż zakup od osoby prywatnej – jeśli to sprawdzona placówka, można mieć pewność, że biżuteria jest oryginalna, tej właśnie próby, jaką podaje opis towaru, a w razie wątpliwości lombard może uwzględnić reklamację. Kupowanie rzeczy od nieznajomych nie zawsze przebiega tak gładko.

Wycena biżuterii w lombardzie wygląda podobnie jak u jubilera, czyli na podstawie wagi, próby, historycznej wartości, ale nie dochodzi do tej ceny marża narzucana przez sklepy.