glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Lifestyle

Jak bezpiecznie masować prostatę?

Punkt G u kobiet to często poruszany temat. W sieci można znaleźć mnóstwo poradników na temat tego, w jaki sposób pieścić kobietę, aby doznała ona niesamowitej rozkoszy podczas stosunku. O wiele mniej mówi się o punkcie G mężczyzny, który znajduje się w gruczole krokowym. Jest to czynność bardzo przyjemna i posiadająca korzyści zdrowotne. Jak masować prostatę w bezpieczny, ale również rozkoszny dla mężczyzny sposób?

Czym jest prostata?

Prostata, nazywana również sterczem lub gruczołem krokowym to narząd mięśniowo-gruczołowy, będący elementem układu płciowego mężczyzny. Jest wielkości orzecha włoskiego, a kształtem przypomina spłaszczony stożek (niczym w jadalnym kasztanie). Gruczoł krokowy umiejscowiony jest w miednicy mniejszej, poniżej pęcherza moczowego. Tylna część tego gruczołu bezpośrednio przylega do odbytnicy. W miejscu prostaty „spotykają się” nerwy odpowiedzialne za kontrolowanie organów seksualnych. Stąd też zdaniem wielu seksuologów jest to erogenny punkt mężczyzny, a masowanie prostaty zyskało swoje własne określenie – masażu greckiego. Na czym on dokładnie polega?

Masaż grecki – jak go wykonać?

Masaż grecki jest innym określeniem masażu prostaty. Jej stymulacja przynosi wiele korzyści, zarówno w kwestii odczuwania przyjemności (pozwala nie raz osiągnąć mężczyźnie wielokrotny orgazm), jak i zdrowotnej. Regularny masaż prostaty zapobiega wielu poważnym chorobom i schorzeniom. Masaż grecki może stanowić jeden z elementów gry wstępnej przed stosunkiem, ale można go wykonać również na sam koniec, aby zwieńczyć akt seksualny niesamowitymi doznaniami. Warto podkreślić, że masaż prostaty może odbywać się zewnętrznie i wewnętrznie.

W tym pierwszym przypadku masowany jest punkt zlokalizowany między jądrami a odbytem. Wykonywanie kolistych ruchów palcami wprawi partnera w cudowny i rozluźniający nastrój. Natomiast masaż właściwy wykonywany jest od wewnątrz. Należy użyć w tym celu lubrykantu i włożyć palec do odbytu na głębokość ok. 5-6 centymetrów. Następnie w bardzo delikatny sposób wykonujemy ruchy okalająco-uciskające wypukłość na ściance odbytu. Właściwy masaż prostaty może być wykonywany ręcznie, lub przy pomocy specjalnych masażerów prostaty.

Masażer prostaty – bezpieczne masowanie punktu G

Masażer prostaty, nazywany również stymulatorem to bardzo przydatny gadżet erotyczny, który kupimy w dobrych sklepach, takich jak np. Gorlen. Nie każdy daje się przekonać do wykonywania masażu odbytu dłońmi, więc gadżet ten stanowi nieocenioną pomoc w tym zakresie. Na rynku możemy dostać przeróżne modele masażerów prostaty, od tych najbardziej prostych po gadżety o fantazyjnych, skomplikowanych kształtach. To, co wyróżnia masażery, to idealne dopasowanie do kształtu i budowy ludzkiego ciała. Dzięki stymulatorowi z łatwością odnajdziemy pożądany punkt w ciele mężczyzny. Skuteczna i przyjemna stymulacja możliwa jest dzięki wibracjom dochodzącym z urządzenia. Stopnie wibracji można dowolnie regulować – samodzielnie bądź przekazać „stery” partnerce czy partnerowi. Stosowanie masażerów jest w 100% bezpieczne pod warunkiem zachowania higieny i delikatności. Masowanie prostaty to doskonały sposób na wzbogacenie życia erotycznego i zadbanie o zdrowie układu płciowego.