glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

Dom Lifestyle Zakupy

Pokój gracza – jak go urządzić?

Jeśli decydujemy się na pokój gracza warto zadbać o to, by był dobrze wyposażony i by granie było komfortowe. Co powinno znaleźć się w pokoju gracza, w jakie meble warto zainwestować? Co zrobić, jeśli nie mamy osobnego pokoju, a chcemy jego namiastkę?

Meble w pokoju gracza – krzesło bądź kanapa

Ważnymi meblami w pokoju gracza są krzesło gamingowe, biurko oraz szafki bądź półki. Krzesło gamingowe nie tylko wygląda profesjonalnie, ale też ochroni kręgosłup. Siedzenie przed ekranem przez wiele godzin jest przecież obciążające dla pleców – taki fotel nieco zminimalizuje ryzyko urazu. Zamiast krzesła (albo oprócz krzesła) można wybrać kanapę, jeśli planujemy grać w pokoju na konsoli. Kanapa powinna mieć zagłówek i podłokietniki.

Biurko bądź szafka RTV

Jeśli gramy na komputerze stacjonarnym, potrzebujemy w naszym pokoju gracza wygodnego biurka. Blat nie może być bardzo mały, byśmy mogli swobodnie manewrować myszką i by było miejsce na dużą klawiaturę, kamerkę czy inne gadżety. Jeśli jesteśmy wysocy, nie wybierajmy biurka zbyt niskiego – wtedy nawet profesjonalne krzesło do grania nie pomoże na ból kręgosłupa. Szafka RTV będzie potrzebna, jeśli będziemy grać na konsoli. Musi ona mieć, rzecz jasna, półkę na konsolę.

Półki

Półki w pokoju gracza są zarówno praktyczne (służą przecież do przechowywania płyt czy sprzętu), ale też mogą być ozdobą, by wyeksponować nasze kolekcje czy gadżety. Można je umieścić na pustej ścianie bądź nad biurkiem czy konsolą RTV. Jeśli jest wysoko, zadbajmy też o stołek, by móc dosięgnąć do potrzebnych akcesoriów.

Sprzęt i akcesoria gracza

Rzeczą oczywistą jest to, że gracz potrzebuje komputera osobistego, myszki, słuchawek i klawiatury bądź konsoli z telewizorem. Mając pokój gracza można też pozwolić sobie na świetne nagłośnienie i warto o tym pamiętać. Da nam to doświadczenie na wyższym poziomie.

Pokój gracza można ozdobić figurkami przedstawiającymi nasze ulubione postaci z gier, kolorowymi lampkami czy plakatami. To nie będzie kosztować bardzo dużo, a nada pokojowi charakteru.

Brak osobnego pokoju na pokój gracza

Niekiedy, w małych mieszkaniach, nie mamy oddzielnego pomieszczenia, by przeznaczyć je na osobny pokój gracza. Warto jest wtedy zadbać, by w pomieszczeniu, w którym gramy, dało się zasłonić okna np. roletami. Możemy też, oprócz dobrego sprzętu na biurku, mieć specjalny fotel. Da nam to namiastkę naprawdę profesjonalnego pokoju gracza, a z tyłu mogą stać inne meble, np. szafy na ubrania czy łóżko.