glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

broda
Moda i uroda

Łyse placki na brodzie – jak poradzić sobie z tym problemem i już więcej się nie wstydzić

Zapuszczanie brody jest procesem długotrwałym, mozolnym i czasem nie można już się doczekać kiedy wreszcie osiągnie pożądany kształt. A potem okazuje się, że w jednym miejscu rośnie a w drugim nie i powstają tzw. łyse placki pomiędzy dłuższymi włoskami, co prezentuje się dość kuriozalnie. Ale można to w prosty sposób zakamuflować albo też poprawić ukrwienie skóry i wpłynąć na porost włosów na brodzie. Jakie zatem masz możliwości?

Przeszczep brody, czyli metoda S.A.F.E.R.

Alopecia Barbae to łacińska nazwa jednostki chorobowej objawiającej się małymi, okrągłymi, łysymi plamami na brodzie. Podobnie jak ze skąpym zarostem z przyczyn genetycznych, tak i z owymi plackami można sobie poradzić. Wszak wystarczy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej S.A.F.E.R., który składa się z dwóch etapów. W pierwszym zespoły mieszków włosowych, zwane graftami pobierane są z określonego miejsca, gdzie nie ma problemu z zarostem, a następnie są one wszczepiane w obszar biorczy. W obszarze dawczym powstają oczywiście ranki, które zabezpiecza się opatrunkiem, ale skóra może się zregenerować już po tygodniu. Grafty są umieszczane w wykonanych przez lekarza mikronacięciach w obszarze biorczym. Dla przyspieszenia procesu gojenia oraz stymulacji wzrostu mieszków włosowych stosuje się na koniec naświetlanie obszaru, gdzie zostały wszczepione grafty lampą LED. Ten sposób uważa się za najbardziej skuteczny, jednak na jego efekty trzeba poczekać około pół roku, zatem należy uzbroić się w cierpliwość, a tymczasem, gdy skóra się zagoi można użyć…

Puder do zagęszczenia brody, czyli szybki sposób na ukrycie defektów

Jeśli nie masz ochoty tak długo patrzeć na kiepsko zagęszczoną brodę, to oczywiście postaw na puder do zagęszczania brody, który znajdziesz w sklepie beardman.pl. Oprócz niego potrzebne Ci będą dodatkowo odpowiednie kosmetyki. Do dbania o zarost męski sprawdzą się olejek czy też krem nawilżający. Najpierw nakładasz na twarz olejek do brody lub krem, a później aplikujesz mikrówłókna bawełniane na swoją skórę, które prezentują się niczym krótkie włosy. W ten sposób Twoja broda staje się pełna, a ubytki zostają zniwelowane. Pozostaje jeszcze końcowe utrwalenie czyli oprószenie brody, w miejscu aplikacji środka, lakierem. Warto podkreślić, że puder występuje w kilku kolorach, zarówno czarnym, ciemnobrązowym, rudym, jak i jasnobrązowym, zatem dopasujesz go do odcienia swojego zarostu.

Krem na porost brody i kompleks witamin

Kolejny sposób na gęstszą brodę to zastosowanie środków na porsst brody w postaci suplementów i kosmetyków. Do dbania o zarost męski taki zestaw sprawdzi się doskonale, zapewni odpowiedni poziom nawilżenia, a także pobudzenie mieszków włosowych w skórze. Jak wiadomo szczególnie witamina C, E, a także biotyna, czyli witamina B6 wpływają na mocne i zdrowe włosy, a na ich porost ma wpływ także obecność cynku w diecie i te mikroelementy i witaminy można suplementować. Oczywiście w składzie kosmetyków na porost brody są także inne cenne składniki, jak choćby oleje zawierające kwasy Omega-3 i Omega-6.

Wysypiaj się, ćwicz i odpowiednio się odżywiaj

Kosmetyki czy produkty bądź zabiegi lecznicze to nie wszystko, bo aby Twoja broda rosła musisz też dbać o swój zdrowy tryb życia. Konieczne jest wysypianie się przynajmniej 7-8 godzin dziennie. Ponadto regularne ćwiczenia, choćby na siłowni pomagają gospodarce hormonalnej i wpływają na szybszy wzrost zarostu. Bez wątpienia istotne znaczenie pełni również dieta. Powinny się w niej znaleźć między innymi: rośliny strączkowe, tłuste ryby morskie, orzechy, czy kapusta, marchew, pomidory czy też kalarepa. Zbilansowana dieta także ma wpływ na naszą skórę i szybkość zagęszczania się czy wzrostu włosów na brodzie.

Najlepiej jest połączyć wszystkie sposoby na porost brody, bo w ten sposób nie będziesz się frustrować, że trwa to za długo i nie zrezygnujesz z zapuszczania gęstego zarostu. Nawet jeśli cierpisz na zaburzenia w tej kwestii, to wyżej wymienione metody mogą Ci pomóc osiągnąć Twój cel. Warto sięgnąć po zabieg i kosmetyki. Do dbania o męski zarost w sposób prawidłowy potrzebne są jeszcze wysokiej jakości kartacze, które działają jak peeling poprawiając mikrokrążenie w skórze.