glassini.pl

blog lifestyle – moda, uroda, dom, praca, zdrowie

kiniety led
Dom

Kinkiety LED w aranżacjach wnętrz

Kinkiety wielu kojarzą się jako ważny element klasycznej aranżacji wnętrz. Niegdyś ozdobne, wykonane z metalu i kryształowego szkła były głównym elementem dekoracyjnym pałaców i dworów. Obecnie są dostępne w wielu oryginalnych, ale też prostych formach. Dzięki temu niezwykle chętnie są wykorzystywane zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. W jakich pomieszczeniach je zaplanować? Podpowiadamy.

Kinkiety w salonie

Salon to główne pomieszczenie każdego domu czy mieszkania. Poza górnym oświetleniem warto zadbać również o boczne, punktowe źródła, które pozwolą wprowadzić odrobinę nastroju. Kinkiety LED doskonale sprawdzą się również do podświetlenia elementów dekoracyjnych czy dzieł sztuki. Punktowe doświetlenie figur wydobędzie ich kontury, ale też doda kolorystyce głębi.

Kinkiety w sypialni

Sypialnia to równie ważne miejsce w każdym domu. Nowoczesne kinkiety są alternatywą stojących lamp, które dość często można spotkać w sypialniach. Umieszczenie bocznego źródła światła nad łóżkiem czy fotelem bądź innym miejscu, w którym mieszkaniec lubi czytać, zapewnia komfort, a jednocześnie wprowadza romantyczny klimat.

Kinkiety w łazience

W łazience kinkiety doskonale prezentują się nad lustrem bądź po jego bokach. Można wręcz powiedzieć, że w tego typu pomieszczeniu są niezastąpione. Szczególnie są doceniane we wnętrzach, w których brakuje okien. Dostarczają one odpowiedniej ilości światła, a tym samym umożliwiają wykonanie codziennej toalety czy makijażu. Wybierając właściwe, warto zwrócić, by ich oprawy były wykonane z materiałów odpornych na wilgoć – wyjaśnia ekspert z firmy KOLORENO Sławomir Szubert. Dodaje, że w przeciwnym razie mogą one ulec uszkodzeniu, gdyż łazienka jest wnętrzem z wyjątkowo wysokim poziomem wilgotności.

Kinkiety na korytarzu i schodach

Kinkiety doskonale prezentują się także na korytarzu i schodach. Mogą pełnić funkcję światła głównego, jak i dodatkowego. Ich popularność wynika z faktu, iż nie zajmują dużo miejsca, a mimo to doskonale doświetlają wąskie i ciemne wnętrza. Tego typu lampy dużo lepiej doświetlą stopnie niż górne, a tym samym zwiększą poziom bezpieczeństwa domowników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kinkietów?

Obecna oferta kinkietów jest niezwykle szeroka. W asortymencie sklepów można znaleźć zarówno proste, jak i nieco bardziej wyszukane wzory. Tak bogaty wybór sprawia, że niezwykle łatwo dopasować odpowiedni model do indywidualnych upodobań i aranżacji. We wnętrzach utrzymanych w prostym, skandynawskim stylu doskonale sprawdzą się minimalistyczne kształty. Z kolei w aranżacjach boho czy glamour, warto postawić na wymyślne formy.