Zaawansowana technologia Glassini
Okulary z regulacją przyciemnienia

Technologia Glassini - zasada działania


Zasadę działania naszych okularów najłatwiej jest prześledzić na przykładzie transmisyjnego wyświetlacza LCD. Światło wnikające do niego jest wstępnie polaryzowane poziomo przez filtr polaryzacyjny. Następnie światło przechodzi przez szklaną elektrodę i warstwę ciekłego kryształu. Specjalne mikro-rowki na elektrodach wymuszają takie uporządkowanie cząsteczek tworzących warstwę ciekłokrystaliczną, aby przy włączonej elektrodzie nastąpiło obrócenie wiązki światła o 90°. Zastosowana technologia czerpie wprost z najnowszych japońskich innowacji, tworząc tym samym nową jakość produktów użytku osobistego.

Okulary ze zmianą przyciemnienia

Sterowanie przyciemnieniem

Przyciski sterujące na oprawce. Na prawej oprawce okularów znajdują się dwa przyciski do sterowania stopniem przyciemnienia. Przyciski podłączone są do układu elektronicznego zabudowanego w okularach. Okulary automatycznie się wyłączają (najjaśniejszy stopień przyciemnienia), jeśli nie zostaną użyte w czasie 2h. Zmienny system przyciemnienia daje możliwość dostosowania soczewek do każdych warunków pogodowych.

Funkcja ALAsAutomatic Light Adjustment System, pozwala zmienić tryb manualny na automatyczny – twoje okulary będą się zachowywać jak typowe fotochromy, ale dużo szybciej reagują na zmianę natężenia światła i nie wymagają używania przycisków regulacyjnych.

Trendy optyczne

Gumowana powierzchnia

Okulary pokryte są specjalną gumowaną powierzchnią, której największą zaletą jest komfort użytkowania i antyseptyczne właściwości. Oprawki okularowe, dzięki wykonaniu ze specjalnego tworzywa nie pozwolą na przypadkowe ześlizgnięcie się okularów z twarzy - bardzo przydatna zaleta podczas uprawiania wszelkich aktywności w okularach Glassini. Solidne wykonanie okularów oraz funkcjonalność przy aktywnym trybie życia, dają przewagę Glassini nad innymi produktami.

Okulary z polaryzacją

Polaryzacja

Nasza technologia wymaga zastosowania nawet dwóch filtrów polaryzacyjnych. Dodatkowa warstwa na soczewce eliminująca odbłyski swiatła z różnych kierunków. Filtr polaryzacyjny powoduje, że swiatło wpadajace do oka jest uporządkowane w jednej płaszczyźnie. Wyostrza obraz, nie powoduje zmęczenia oka. Szczególnie polecana dla kierowców (odbłyski od mokrej powierzchni jezdni, refleksy od śniegu na poboczu, tafli wody, szyb budynków).

Okulary z filtrem uv

Filtry UV

Mają za zadanie ochronę naszego oka przed szkodliwym zakresem promieniowania UVA, UVB, UVC (200-400nm). Brak zabezpieczenia przed słońcem może spowodować problemy zdrowotne z oczami. W naszych okularach zastosowane są najnowocześniejsze filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystywnie plików cookie.